Poinformowano, że do programu „Fajansowe dłonie” przystąpiły kolejne osoby i wkrótce program będzie liczył ponad 50 laureatów.
Podzielono się również smutną informacją ponieważ do lepszego świata przeniosły się 2 malarki fajansu, pani Barbara Cyrn i Grażyna Mackiewicz. Członkowie zebrania uczcili ich pamięć minutą ciszy.
Największym zainteresowaniem cieszyły się pisanki przyniesione przez malarki na konkurs na najładniejszą pisankę 2025 roku. Autor tego tekstu nie zazdrości jurorom którzy mają wybrać 3 najładniejsze pracę. Pisanki są naprawdę śliczne.
Na tą okoliczność pani Krystyna Ziółkowska-Grabowska popełniła wiersz „Wesoła historia gęsiego jaja” który osobiście zaprezentowała i spotkał się on z dużym aplauzem obecnych. Laureatki konkursu zostaną obdarowane okolicznościowymi dyplomami z tym wierszem. Temu wierszowi poświęcimy osobny post.
Uczestników spotkania poinformowano, że uroczyste ogłoszenie wyników konkursu wraz z wręczeniem nagród odbędzie się 12 kwietnia o godz. 18 w siedzibie Stowarzyszenia.
Kolejne spotkanie członków Towarzystwa Miłośników Fajansu Włocławskiego odbędzie się 23 maja o godz.13.30 w Muzeum Etnograficznym połączone z przeglądem wystawy twórczości pani Krystyny Zagrabskiej wraz z kustoszem który spotka się z uczestnikami spotkania. Ilość osób ograniczona i nie może przekroczyć 30 osób. Dlatego prosimy o wcześniejsze potwierdzenie obecności na tym wydarzeniu.
Bo trzeba mieć kota żeby należeć do tego towarzystwa.