Dziś odbyło się kolejne spotkanie Towarzystwa Miłośników Fajansu Włocławskiego. Głównym punktem obrad było podsumowanie tegorocznego „Pikniku fajansowego”. Podczas dyskusji uczestnicy wyrazili chęć zorganizowania wizyty w Kole oraz spotkania z tamtejszymi malarkami fajansu.
W drugiej części wydarzenia gościem specjalnym była pani Nina Waśk, wieloletnia przewodnicząca Kujawskiego Stowarzyszenia Radiestetów, która wzięła udział w cyklu spotkań z ciekawymi osobami. Atmosferę dodatkowo uprzyjemnił okazały tort ufundowany przez panią Wiesławę Kaczorowską – tegoroczną laureatkę Biennale 2025.
Spotkanie cieszyło się wyjątkowo wysoką frekwencją. W końcu, jak żartobliwie mówią członkowie, żeby należeć do tego towarzystwa, trzeba mieć kota.