Za nami finał konkursu Biennale 25, który towarzyszył Fajansowemu Piknikowi. Na tegoroczną edycję wpłynęło 27 niezwykłych prac – pełnych pasji, wyobraźni i piękna. Każda z nich w wyjątkowy sposób ukazała bogactwo i inspirującą moc włocławskiego fajansu.
Kapituła konkursowa przyznała nagrody:
I nagroda – 3000 zł: Wiesława Kaczorowska
II nagroda – 2000 zł: Małgorzata Rudzińska
III nagroda – 2 × 500 zł ex aequo: Ela Belter i Alicja Ziółkowska
Piękny gest zrobiła pani Elżbieta Belter, która zdecydowała się przekazać swoją nagrodę finansową pani Alicji – jako wyraz wsparcia i uznania.
Jury konkursu tworzyli:
Lidia Piechocka-Witczak, Mariusz Konczalski, Ewa Maliszewska, Krystyna Ziółkowska-Grabowska, Hanna Górska, Agata Leszczyńska, Teresa Andrzejewska, Remigiusz Laskowski, Violetta Thiel, Piotr Nowakowski, Piotr Wawrowski, Anna Michalak i Janusz Bisaga.
Każdy juror wskazał pięć najlepszych prac, a suma punktów przesądziła o końcowym werdykcie. Dzięki temu wybór laureatów był wynikiem wspólnej i rzetelnej oceny.
Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział!
To dzięki Wam fajans trwa, rozwija się i zachwyca kolejne pokolenia.